Ultherapy predstavlja savremenu, neinvazivnu metodu zatezanja kože koja koristi mikrofokusiran ultrazvuk kako bi stimulisala proizvodnju kolagena u dubljim slojevima kože. Ova tehnika se često opisuje kao ‘nehirurški fejslifting’, budući da pruža zatezanje kože i podmlađivanje bez potrebe za hirurškim zahvatima. Pošto je interesovanje za ovu metodu sve veće, pojavljuje se i mnogo pitanja poput toga šta tačno Ultherapy podrazumeva i koliko je potrebno izdvojiti za ovakav tretman. U ovom postu ćemo detaljno objasniti osnove Ultherapyja i diskutovati o troškovima povezanim sa ovim tretmanom.
Princip rada Ultherapyja
Ultherapy koristi specifični ultrazvučni talas koji prodiru duboko ispod površine kože, dosežući sloj poznat kao SMAS (superficial muscular aponeurotic system), koji se obično tretira tokom hirurškog fejsliftinga. Kada se energija ultrazvuka fokusira na pravilnu dubinu ispod površine kože, ona nežno podstiče proizvodnju novog kolagena, koji je ključan za elastičnost i mladalački izgled kože. Postepeno, kako kolagen sazreva, koža počinje da se zateže i izgleda sve svežije i revitalizovano.
Šta se može tretirati pomoću Ultherapyja?
Ultherapy se najčešće koristi za tretiranje lica, vrata i dekoltea. Idealno je za osobe koje imaju blagu do umerenu opuštenost kože i one koji žele da poboljšaju konture lica bez hirurških zahvata. Popularne regije na licu koje se tretiraju ovom metodom uključuju liniju vilice, podbradak, oblast oko obrva, kao i bore na vratu. Međutim, važno je imati realna očekivanja s obzirom na to da Ultherapy ne može da pruži iste rezultate kao hirurški lifting, ali može značajno da poboljša izgled i teksturu kože.
Koliko je tretmana potrebno?
Za većinu pacijenata potreban je samo jedan tretman Ultherapyja. Međutim, ovo može varirati u zavisnosti od stepena opuštenosti kože kao i biološkog odgovora pojedinca na ultrazvučnu energiju i proces stvaranja kolagena. Neki pacijenti mogu zahtevati dodatne tretmane kako bi postigli željene rezultate. Nakon prvog tretmana, poboljšanja se mogu postepeno primetiti tokom perioda od 2 do 3 meseca, a ponekad i duže. Kako koža nastavlja sa starenjem, savetuje se periodični tretmani održavanja kako bi se očuvali rezultati.
Postupak i oporavak nakon Ultherapyja
Procedura Ultherapyja obično traje između 30 i 90 minuta, u zavisnosti od oblasti koji se tretira. Tretman ne zahteva posebnu pripremu niti duži period oporavka, što ga čini atraktivnim za mnoge zaposlene osobe. Trenutno nakon tretmana, pacijenti mogu nastaviti sa svojim svakodnevnim aktivnostima bez vremena potrebnog za oporavak. Odmah nakon tretmana, neki pacijenti mogu doživeti blagi otok, crvenilo ili osećaj peckanja u tretiranim regijama, ali ovi simptomi obično brzo prolaze. U retkim slučajevima, može se javiti i privremena utrnulost ili osetljivost na dodir u tretiranim područjima, ali ove nuspojave su obično kratkotrajne.
Troškovi tretmana Ultherapyjem
Troškovi Ultherapy tretmana mogu znatno varirati u zavisnosti od zemlje u kojoj se tretman obavlja, prestažnosti klinike ili ordinacije, oblasti koje se tretira, kao i individualnih potreba pacijenta. U proseku, cene se kreću od nekoliko stotina do nekoliko hiljada evra. Ponekad, klinike nude pakete ili promocije koje omogućavaju uštedu na troškovima, naročito kada je potrebno više tretmana.Važno je napomenuti da Ultherapy nije pokriven zdravstvenim osiguranjima, budući da se smatra estetskim tretmanom. Preporučuje se da se potencijalni pacijenti konsultuju sa licenciranim pružaocima usluga koji nude Ultherapy kako bi dobili tačnu procenu troškova tretmana baziranu na njihovim specifičnim potrebama.
Kroz pažljivo razmatranje ovih faktora, možete odlučiti da li je Ultherapy pravi izbor za vaše estetske ciljeve. Uvek birajte renomiranu i licenciranu kliniku i stručnjake koji su iskusni u pružanju Ultherapy tretmana, kako bi se osigurala najviša bezbednost i efikasnost procedura.